Nasıl Çalışır?

Sistem abonelik olarak hizmet vermektedir.

Üyelik

Kiralama Seçenekleri

Nilespit Akıllı Bisiklet Sistemi, kullanıcılarına 2 değişik şekilde kiralama hizmeti vermektedir. 1. nilespit abone noktalarına bizzat başvurmak koşuluyla verilecek olan abone kartıyla kiralama, 2. Nilespit.com internet sayfasında bulunan “üye” bölümündeki “Abone ol” linkini tıklayıp gerekli işlemleri de tamamladıktan sonra kendisine gönderilecek olan abone kartıyla kiralama.

Abone Noktaları

Abonelikler şimdilik sadece Halkevi binasındaki Abone Kayıt Masasından yapılacaktır (İhsaniye Mah. Cumhuriyet Meydanı 2/A 2/B Blok 16130 Nilüfer, Bursa). Bu abone noktasından size verilecek olan abonelik sözleşmesini doldurduktan sonra kartınız anında içerisinde talep ettiğiniz bakiye ile birlikte size teslim edilecek ve hemen bisiklet kiralayabileceksiniz.

Kredi Yükleme

Abone Kartıma Nasıl Kredi Yüklerim

Kredi yüklemek için Abone işlemleri menüsünden öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Abone girişi yapıldıktan sonra Abone işlemleri menüsünden "Ödeme" linkini tıklayarak kredi yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile yükleme yaptığımda hesabımı nasıl kontrol edebilirim

Her üye internet sayfamız üzerinden kendi bilgilerine ulaşabilir. Sırasıyla; "Abone İşlemleri>Ödeme Detaylar'ından" kredi yükleme geçmişini,"Abone işlemleri>Kullanıcı Bilgilerim'den" kalan bakiyenizi ve diğer kullanıcı bilgilerinizi güvenle görebilir. Ancak; üye olunurken, üyenin hesabını kontrol edebilmesi, sistem tarafından gönderilecek olan bilgilendirmeleri (şifre, güncelleme, değişiklik vb) görebilmesi için istenilen iletişim vb. bilgilerini tam ve doğru olarak vermelidir. Aksi taktirde bu bilgilendirmelerden haberdar olması mümkün olamayacaktır.

Kullanım

Kartlı Üyeyim İstasyondan Bisikleti nasıl kiralarım?

Eğer kartlı üyeyseniz,nilespit duraklarından herhangi birine gidip, bisikletin bağlı olduğu ünitede bulunan kart okutma ekrancığına kartınızı okutup, şifrenizi girerek bisikleti otomatik olarak teslim alabilirsiniz..

Kiraladığım Bisikleti Nasıl Teslim Ederim ?

Bisikleti tüm istasyonlardaki boş parklara yerleştirebilirsiniz yerleştirirken park boş yazısı ve durakta yeşil ışığın yandığından emin olunuz hizmet dışı olan parklara yerleştirmeyiniz aksi halde sistem bisikleti teslim almayacaktır. Bisiklet kilidi yuvaya gelecek şekilde yerleştiriniz. Bisiklet düzgün bir şekilde teslim edildiğinde park ekranında adınız,soyadınız ve bakiyeniz görünecektir.

Bisiklet Teslim Ettiğimden Nasıl Emin Olurum ?

Park ekranında adınız,soyadınız ve kalan bakiyeniz göründüyse ve yeşil ışık yandıysa bisikleti başarılı şekilde teslim etmiş olursunuz. Aksi halde park ekranında kırmızı ışık yanacaktır. Lütfen müşteri hizmeterini arayınız...

İstasyonda Tüm Parklar Dolu İse Bisikleti Nasıl Teslim Ederim ?

Eğer tüm parklar dolu ise, istasyonda bağlı bulunan bilgisayar ekranında, Ek süre talebi alarak, en yakın istasyon noktasını ekranda görerek teslim etmeniz mümkündür.

Abone Kartıyla Kaç Bisiklet Kiralayabilirim ?

Bir abone kartıyla maksimum 2 adet bisiklet kiralanabilmektedir. Bunu için kartınızda minimum 3 TL bakiye bulunması zorunludur.

Güvenlik

Sistem, abonelik oalrak hizmet vermektedir.

Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulalışırım

444 16 03 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.